קרנבל בטנריף פברואר-מרץ (פסטיבל בטנריף)

רוצים להגיע לפסטיבל סנטה קרוז בטנריף שמתקיים בחודשי פברואר-מרץ בשנת 2022? הגעתם למקום הנכון! להלן המדריך השלם למטייל הישראלי על מצעדי פסטיבל סנטה קרוז טנריף שנת 2022!!

קרנבל טנריף 2022

קרנבל סנטה קרוז הוכרז כפסטיבל תיירותי בעל עניין תיירותי בינלאומי כבר בשנת 1980 והוא השני בגודלו אחרי הקרנבל בריו. אך שימו לב: טנריף נבחרה לבירת הקרנבל של העולם (גברה על ריו, נוטינג היל וניו אורלינס!!)

תאריך רשמי להתחלת החגיגות: 19 בפברואר עד ה-1 למרץ 2022

תאריכי המצעדים המרכזיים:

 • PARADE Santa Cruz – 1.3.2022
 • FUNERAL of the Sardine -2.3.2022
 • PARADE Puerto de la Cruz – 5.3.2022

נושא הקרנבל של שנת 2022 – שנות ה-50 (תצפו לתלבושות, מוזיקה ורקדנים שיזכירו את מאפייני שנות ה-50)

לפניכם סרטון מתוך החגיגות בסנטה קרוז:

לרוב האירועים בקרנבל בטנריף ניתן להשתתף בחינם. רוב המסיבות מתרחשות ברחובות ויש המון מופעים חופשיים באוויר הפתוח. אם אתם רוצים לצפות בחלק מהתחרויות כמו בחירת המלכה, תצטרכו כרטיסים.  כל המצעדים הם ברחובות ולכן הם בחינם ולא צריכים אליהם כרטיס, למעט כרטיסים שצריך למי שמעוניין לחצו כאן להזמנת כרטיסים! (ממש לא חובה ללכת לראות את בחירת המלכה..יש המון מצעדים ומופעים בעיר שאתם תספגו טוב מאוד את אווירת הקרנבל)

במהלך השבוע הזה המון עסקים נסגרים וכולם יוצאים למסיבות.

חיפוש מלון זמין לתקופת הקרנבל בסנטה קרוז:


Booking.com

הנה כל מה שצריך לדעת על חגיגות הקרנבל בטנריף

רקע על הקרנבל בטנריף בחודשי פברואר – מרץ

קרנבל בטנריף

סנטה קרוז דה טנריף המכונה גם סנטה קרוז ממוקם על החוף הצפון-מזרחי של האי טנריף, אי שנמצא בחזקת ספרד. טנריף שייכת לאיים הקנריים המהווים ארכיפלג ספרדי השוכן באוקיאנוס האטלנטי כ- 1300 קילומטרים מיבשת ספרד וכ 210 ק”מ מהחוף המערבי הצפוני של אפריקה.

בכל שנה יותר מ- 250,000 איש מכל קצוות העולם באים לחגוג את הקרנבל בטנריף שבו הכל מותר ויש רק חובה אחת והיא : לרקוד ולעשות שמח. רוב המצעדים מתקיימים באיזור עיר הבירה המרהיבה סנטה קרוז.

קרנבל מטריף באי טנריף עם המון קצב, צבעוניות, ראוותנות, יוקרה וכמובן מצעדים מפוארים ומיוחדים מלאי תפאורה מגוונת. הקרנבל הברזילאי בסנטה קרוז בטנריף מפורסם בכל העולם והוא נחשב לקרנבל השני בגודלו אחרי הקרנבל של ריו דה ז’נרו!!

במשך 15 ימים רחובות העיר טנריף מתעוררים לריקודים, צהלה, שמחת חיים, חופש ובילויים. הקרנבל מתחיל עם מגוון תחרויות בעלות פרסים עם מיטב המוזיקאים, הרקדנים והזמרים.


בכל שנה נבחרת מלכת הקרנבל במופע גאלה מרהיב. הלילה הזה כל כך חשוב למקומיים שהוא משודר בטלוויזיה הלאומית וגם הבינלאומית. מלכת הקרנבל נבחרת מכמה קטג’ שונות הכוללות ילדות, מבוגרות וגם קשישות ולכן המתמודדים מתייחסים לאירוע זה ברצינות רבה.

הגאלה לבחירת מלכת הקרנבל הוא אחד מבין האירועים המרכזיים של המצעדים והוא מתקיים ביום רביעי של השבוע הראשון לחגיגות הקרנבל. בתחרות הזו צועדים כל המועמדות ברחבי הבמות שהן לובשות את התלבושת המיוחדת שלהן (תלבושת כבדה שיכולה לשקול יותר מ-100 קילו ולפעמים גם הם עם גלגלים וצריכים לנוע ולגלוש על הבמה המרכזית). אחרי שבוחרים את המלכה המצעד מודיע על תחילת הקרנבל והמצעד הרשמי יחל ביום שישי (יומיים לאחר מכן). אלפי אנשים, רקדנים ועשרות קבוצות מוזיקליות ימלאו את טנריף במצעד שמח ומבדר.


השיא מגיע ביום שלישי של הקרנבל עם “אל קוזו” שהוא מצעד מרהיב שמדהים את כולם כל פעם מחדש. בסיום החגיגות מבצעים את קבורת הסרדין שמסיימת את סיום החגיגות. למה סרדין? רוח הקרנבל בטנריף מסומלת על ידי סרדין. ואז עושים כמו לוויה לסרדין ומעלים אותו באש..הלהבות הם סמל לייאושם של האלמנות והאלמנים האבלים ושאר “מוכי צער”. הסיום האחרון הוא באמת החגיגה של הפינאלה ונקרא “פיאנטה צ’יקה”..משמע סוף השבוע המכיל מופעים, ריקודים ומצעדים אחרונים.

כולם, צעירים ומבוגרים כאחד, נכנסים לתחפושת או רוכשים מסכות והאווירה בעיר צבעונית ומשגעת..כולם משתוללים, רוקדים ושמחים..המסעדות מלאות, החוויות מתמלאות ואל תפסידו את החוויה הזו לפחות פעם בחיים!

איך הכל התחיל? קצת מידע פיקנטי!

במאה ה-15 הקרנבל הגיע לראשונה לאי אחרי שספרד כבשה את טנריף בשנת 1492. התחפושות היו פופולאריות כי האדם יכל להיות אנונימי ולחגוג וכך להסתיר את המעמד החברתי שלו ולקחת חלק בהשתוללות ובמצעדים. אך רק במאה ה-19 הקרנבל קיבל את מקום הכבוד שמגיע לו שהפך להיות רשמי והתחרויות הגיעו גם אליו.

הקרנבל הרשמי והמסודר הראשון שאורגן בטנריף על ידי ראש העיר היה בשנת 1925. אך כהונת הדיקטטורה של פרנקו הפריעו והיו התפרעויות וניסיונות לביטול החגיגות ולכן שינו לו את השם ל”מסיבת החורף” ולא “קרנבל”. כאשר פרנקו נפטר בשנת 1980 השם של הפסטיבל חזר להיות “קרנבל” והמשיך בעוצמה מלאה.

איזה מוזיקה תהיה במצעד בטנריף?

סגנון מוזיקה אחד הוא רונדל שהוא ז’אנר מוזיקלי ספרדי עוד מתקופת ימי הבניים והוא מאוד פופולארי עד היום גם במקסיקו. סגנון מוזיקלי אחר הוא מורגה שהוא סטייל מוזיקלי של תיאטרון שבא ישירות מאורוגוואי. כמו כן, יהיו תזמורות קונגה ישירות מקובה. ועוד סגנונות מוזיקה אקזוטית.

לצד הקרנבל הציג הספרדי גם דברים רבים אחרים כולל מוזיקה. סגנון מוסיקה אחד היה רונדל, ז’אנר מוזיקלי אקוסטי ספרדי מימי הביניים שהיה פופולרי במקסיקו. סוג אחר היה מורגה, סוג של תיאטרון מוזיקלי שהגיע מאורוגוואי. וכן קומפרסים, שהיא מוזיקת קונגה חיה שהגיעה מקובה.

אז לאיזה מצעד או פסטיבל ללכת מבין התאריכים?

הקרנבל מתחלק ל-2 שלבים. שלב אחד זה הקרנבל הרשמי והשני הוא קרנבל הרחוב.

הקרנבל הרשמי הוא העשיר ביותר מבחינת סגנונות מוזיקה וקבוצות מוזיקליות ורוב האירועים המוסדרים והמתוזמנים מראש מופיעים בתוכנית הקרנבל.

מלכת הקרנבל של טנריף

קרנבל הרחוב הוא המצעדים שיש ברחובות והם יותר ספונטנים ומזדמנים ולא נקבעו בדיוק מראש..פשוט הולכים ברחוב ואלפי אנשים מחופשים ויש המון מוזיקה והופעות שוות. ולרוב אתם תהיו בקרנבל הרחוב.

איך להגיע לקרנבל?

יש יותר מ-64 חברות תעופה הנוחתות וממריאות בטנריף עם טיסות קונקשיין  לערים גדולות באירופה. סור ריינה סופיה הוא שדה התעופה הדרומי והגדול יותר הפתוח 24 שעות ביממה ומונה מעל 9 מיליון נוסעים בשנה. נמל התעופה לוס רדוס הוא הצפוני והוא בעיקר טיסות פנים בלבד עם כמה אפשרויות טיסה בינלאומיות מצומצמות.


משדות התעופה מונית לסנטה קרוז תעלה כ -60 אירו מריינה סופיה ו -15 אירו מלוס רדוס. או לחילופין תוכלו לתפוס את קו האוטובוס 111 מלוס רדוס ומריינה סופיה תוכלו לקחת את קווי האוטובוס 102, 108 ו- 109. קו 340 המחבר בין שני שדות התעופה.

כמו כן, אם אתם משכירים רכב אל תגיעו לקרנבל באוטו – רק לא באוטו שלכם!! סנטה קרוז תהיה עמוסה ומלאה בתיירים ומכוניות בכבישים..חנייה אתם לא תמצאו! מה שאנו ממליצים לעשות הוא לקחת שאטל/מונית ישירות לאיזור המצעד. אם אתם ישנים בדרום טנריף תוכלו לעלות על שאטל שיוצא מדרום טנריף ומגיע עד לסנטה קרוז!

הדרך הטובה ביותר ללכת בסנטה קרוז היא ברגל, לכן רצוי לישון בקרבת הקרנבל. הרבה כבישים ייסגרו, והמון אנשים יהיו ברחובות ובכבישים ולכן גם לא תהיה חנייה בשום רחוב. אם אתם בכל זאת ישנים רחוק אז תקחו אוטובוסים או מוניות. אפילו אפשר לשכור אופנוע או אופניים.

איפה לישון בתקופת המצעד?

אם עדיין לא הזמנת את מקום הלינה שלך בקרנבל, אנו ממליצים לעשות זאת בהקדם האפשרי מכיוון שכמות עצומה של תיירים מגיעים לקרנבל ובעיר הקטנה הזו התפוסה מלאה במהירות.


יש המון מקומות טובים בטנריף, אך הכל בהתאם לתקציב שלכם..בתקופת הקרנבל כל המקומות מעלים את המחירים ולכן רמת הנוחות שלך היא זו שקובעת..תוכלו להזמין AIRBNB, מלונות יוקרה, צימרים, הוסטלים ועוד..רצוי לקחת את מקום הלינה בסנטה קרוז כדי להיות קרובים לכל האירועים השווים.

אם אתם רוצים להיות ממש בתוך ההמולה תחפשו מקום שקרוב ל:Weyler או Calle Anaga או Teatro Guimera. אם אתם מחפשים להיות קרובים אך גם קצת שקט ורוגע בכדי לישון תישארו סביב: Las Ramblas.

אם אתם רוצים להיות קרובים למסיבה אז הזמן לינה ליד Weyler, Calle Anaga ו- Teatro Guimera. אבל אם אתם מחפשים משהו קרוב לפעולה שמציע קצת שקט ושלווה כדי שתוכלו לישון, אז הישארו סביב Las Ramblas.

כמו כן, אם לא מצאתם לינה במקומות הללו תחפשו במעלה הגבעה במקום שנקרא לה לגונה..עיר מקסימה שנמצאת במרחק קצר מסנטה קרוז.

מוזמנים לבדוק ברכיב שכאן למטה מלונות במבצע בסנטה קרוז בתאריכים שלכם:


Booking.com

מה צריך ללבוש?

צריך לבוא לקרנבל ברחוב כאשר אתם מחופשים לקרנבל הצבעוני..האמת, שאם תגיעו לא מחופשים אתם תהיו המוזרים היחידים ברחוב..כולם מתלבשים עם תחפושות, כובעים מצחיקים, פיאות או מסיכות ואפילו יש מקומיים שהולכים למופע בוקר ואז חוזרים בערב עם תחפושת אחרת..תשקיעו בתחפושת ותהנו!


עם זאת, אם לא תביאו מהבית תוכלו לקנות שם..יש המון חנויות שמוכרים תלבושות, פאות ומסיכות בכל רחוב בתקופת הקרנבל.

כמו כן, הטמפרטורות בחודש פברואר אינן צפויות ויכולות להתבטא במזג אוויר שמצריך מעיל, או מזג אוויר גשום.. בגלל שטנריף היא היא טרופי עם מזג אוויר משתנה יכול להיות פתאום גשם שעתיים ואז להפסיק ולהיות כמו בקיץ..ממש כמו דרום אמריקה, תיאלנד או מיאמי.

האם טנריף בטוחה לתיירים ישראלים?

כמו בכל הערים המרכזיות בעולם יש כייסים..שמענו על הרבה פריצות לרכבים, הרבה כייסים ברחובות שמוציאים לך מהתיק את הארנק..לכן תמיד שימו עין על הדברים שלכם ואל תשאירו דברים יקרי ערך באוטו או בלי השגחה. כמו כן, תמיד טוב לקחת צילומי דרכונים ולהשאיר כסף מזומן בכמה מקומות שונים עליכם לשעת צרה.


בנוסף, כמו בכל העולם אנטישמיות קיימת בכל מקום..דווקא בתקופת הקרנבל שמגיעים תיירים מכל העולם שאתם לא יודעים מה השקפתם הדתית או הרוחנית וגם בגלל שאנשים בקרנבל יכולים להיות שיכורים או מסוממים, תנסו לא להקצין את היותכם ישראלים או להמנע מויכוחים מיותרים.

תאריכי המצעדים והמופעים (תאריכים סופיים יינתנו במהלך 2021)

תאריכים אופציונליים (לא רשמי): השבעה ביום שישי, 28 בינואר 2022, אז התחרויות יתקיימו החל מה- 3 בפברואר 2022 הבא, עד לשיאם עם בחירת מלכת הקרנבל ביום רביעי 23 בפברואר 2022. לאחר מכן, הקרנבל עשוי לצאת לרחובות (אם הדבר יכול) מהפתיחה מצעד ביום שישי, 25 בפברואר 2022, עם המצעד הראשי בשרוב ביום שלישי 1 במרץ 2022, עד יום ראשון 6 במרץ 2022.

תאריכי הפסטיבל האחרון לפני תחילת הקורונה בשנת 2021

יום שישי 24 בינואר 2020

 • איזה אירוע? גאלה רשמית: Inaugural Gala of Carnival 2020

 • שעה: 9:30 בערב

יום חמישי ה- 20 בינואר 2020

 • אירוע: שלב 1 – תחרות תינוקות מורגאס

 • שעה: 7:00בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שישי 31 בינואר 2020

 • אירוע: שלב ב ‘- תחרות תינוקות מורגאס

 • שעה: 7:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שבת ה- 1 בפברואר 2020

 • אירוע: שלב שלישי – תחרות תינוקות מורגאס

 • שעה: 7:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום ראשון ה- 2 בפברואר 2020

 • אירוע: פסטיבל Coreografico

 • שעה: 5:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שני ה- 3 בפברואר 2020

 • אירוע: שלב 1 – תחרות מורגות למבוגרים

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שלישי ה- 4 בפברואר 2020

 • אירוע: שלב ב ‘- תחרות מורגות למבוגרים

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום רביעי ה -5 בפברואר 2020

 • אירוע: שלב שלישי – תחרות מורגות למבוגרים

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שישי ה- 7 בפברואר 2020

 • אירוע: גמר תחרות המורגאס למבוגרים

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

שבת 8 בפברואר 2020

 • אירוע: קבוצות מוזיקליות

 • שעה: 8:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום ראשון ה- 9 בפברואר 2020

 • אירוע: גאלה לבחירת מלכת הילדים

 • שעה: 6:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום רביעי 12 בפברואר 2020

 • אירוע: גאלה לבחירת מלכת הקרנבל

 • שעה: 5:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום שישי ה- 14 בפברואר 2020

 • אירוע: La Cancion de la Risa

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Teatro Guimera

יום שבת ה- 15 בפברואר 2020

 • אירוע: תחרות השוואות (Competition of Comparas)

 • שעה: 8:00 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום ראשון ה- 16 בפברואר 2020

 • אירוע: פסטיבל דה רונדאלאס ותחרות תחפושות

 • שעה: 11:00 בבוקר וגם- 5:00 בערב

 • מקום: Auditorio de Tenerife and plaza de Candelaria

יום שלישי 18 בפברואר 2020

 • אירוע: קונצרט של הקבוצה “ליריקו” – מחזמר לוס פרגולינוס

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Teatro Guimera

יום רביעי ה -19 בפברואר 2020

 • אירוע: גאלה לבחירת מלכת הקרנבל

 • שעה: 9:30 בערב

 • מקום: Centro Internacional de Ferias and Congresos

יום חמישי ה- 20 בפברואר 2020

 • אירוע: פסטיבל דה לה זרזואלה (Festival de la Zarzuela)

 • שעה: 8:30 בערב

 • מקום: Teatro Guimera

יום שישי 21 בפברואר 2020

 • אירוע: מצעד הפתיחה – הקבבלטה

 • שעה: 9:00 בערב

 • מקום: Avenida de Francisco La roche

הקבבלטה הוא מצעד הפתיחה ופותח את הקרנבל במפץ גדול. זהו מצעד תוסס המציג את מלכת הקרנבל, המורגות, להקות המחול ועוד. האווירה מטורפת שכן כולם נהנים בהתרגשות מההתחלה של הקרנבל.

מסלול המצעד: המצעד מתקיים מהפארק דה לה גרנחה, עובר דרך לאס רמבלאס ומסתיים בכיכר פלאזה אירופה. אחרי המצעד מתקיימת מסיבת רחוב מאסיבית הנמשכת עד עלות השחר.

שבת 22 בפברואר 2020

 • אירוע: ריטמו וארמוניה (Ritmo and Armonia)

 • שעה: 9:00 בערב

 • מקום: Avendida de Francisco La Roche

יום שבת הוא יום רגוע יותר בו אנשים ילכו לצפות בכמה קונצרטים של מוזיקה תחת כיפת השמיים. המוזיקה נעה בין מנגינות לטיניות עד דיג’יים. זה יום נהדר לטייל בעיר. מקומות ההופעות המרכזיות הם Plaza de España, Plaza de Príncipe ו- Plaza de Europa.

יום ראשון 23 בפברואר 2020

 • אירוע: קונצרט הקבוצה ליריקו מוזיקלית לוס פרגולינוס / תחרות תחפושות / קרנבל בשעות היום

 • שעה: 11:00 בבוקר

 • מקום: Plaza del Principe

אחרי שרקדתם במסיבות של הלילה עליכם לקום מוקדם ולהשתתף באחד משיאי הקרנבל – הקרנבל בשעות היום! בשנת 2008 הרעיון הגדול היה של מועצת העיר טנריף בכדי לשתף את הילדים הקטנים בקרנבלים שלרוב מתקיימים בלילה ולכן רצו להפוך קרנבל לשעות היום לאנשים מכל הגילאים והמשפחות. רעיון זה נתקל בהתחלה בספקנות עד שלמחרת נכחו 250,000 אנשים מכל הגילאים במצעד הבוקר!

יום שני ה- 24 בפברואר 2020

 • אירוע: קרנבל פסטיבל מוזיקה אלקטרונית רחוב סנטה קרוז – אסור לפספס!

יום שלישי 25 בפברואר 2020

 • אירוע: מופע מאת אפילרמוניקה

 • אירוע: מופע של לירקו מיוזיק – לוס פרגולינוס מתחיל ב- 11:00 בבוקר

 • אירוע: קוסו אפוטוזיס – מצעד הקרנבל של סנטה קרוז דה טנריף

 • מקום: Avenidas de Francisco La Roche וגם Avenida Maritima

מצעד הנעילה ידוע כ”קוסו אפוטוזיס” מכריז על סיום הקרנבל בטנריף. מצעד הסגירה של טנריף הוא גולת הכותרת המוחלטת של הקרנבל. המצעד מושך אליו את רוב ההמונים מכל העולם המגיעים לחזות במחזה זה. מצעד הסגירה כולל את כל המלכות שנבחרו לקרנבל וכל קבוצות הקרנבל. זהו מחזה מדהים מלא בצבעים, תלבושות, מוזיקה, ריקוד ועוד. המצעד מתקיים בשדרת אנאגה.

יום רביעי 26 בפברואר 2020

 • אירוע: קבורת סרדינה (הסרדין) / אנטירו דה לה סרדינה

 • שעה: 10:00 בערב

 • מקום: Juan Pablo II

זהו היום הראשון של השמש וביום זה הוא אירוע שסוגר רשמית את הקרנבל המכונה קבורת הסרדין. זו אחת מחגיגות הקרנבל הסוריאליסטיות ביותר שמתרחשת ברחבי העולם. תראו סרדין ענקי עשוי נייר. הסרדין מתעופף ברחובות טנריף, ואחריו גברים לבושים ככהנים ונשים לבושות כאלמנות, וכולן מתיימרות להתאבל על הסרדין. לאחר מכן נזרק הסרדין למדורה ענקית, ואז יש מופע זיקוקים ענקי שסוגר רשמית את הקרנבל.

יום חמישי 27 בפברואר 2020

 • אירוע: פסטיבל דה רונדלס

 • שעה: 8:30pm

 • מקום: Teatro guimera

יום שישי ה- 18 בפברואר 2020

 • אירוע: מצעד הילדים

 • שעה: 6:00 בערב

 • מקום: Parque Garcia Sanabria

 • אירוע: פסטיבל גלרדונאס

 • שעה: 8:00 בערב

 • מקום: Plaza de La Candelaria

יום שבת דה פינטה, 29 בפברואר 2020

 • אירוע: קרנבל דה דיא ( de dia )

 • שעה: 1:00 בצהרים

 • מקום: Plaza del Principe, Plaza Espana and Plaza de la Candelaria

יום ראשון דה פינטה 1 במרץ 2020

 • אירוע: מופע מאת אפילרמוניקה

 • שעה: 11:00 בבוקר

 • מקום: Plaza del Principe

 • אירוע: מופע סיום הקרנבל ומצעדי הקבוצות

 • שעה: 6:30 בערב

 • מופע זיקוקים

 • שעה: 9:00 בערב

תוכנית הקרנבל בטנריף 2020 – יומן רשמי!

תוכנית הקרנבל בטנריף 2020

חוויה בטנריף מתחילה כאן

שינוי גודל גופנים